Gerçek Tarafsız Güçlü Haber

TSK'nın yeni süper gücü: 'Kanatlı Güdüm Kiti

Milli imkanlarla üretilen ve testleri devam eden 'Kanatlı Güdüm Kiti', mevcut MK83 ve MK82 bombalarının menzilini 100 km'ye kadar çıkaracak.


TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma Geliştirme Enstitüsü (SAGE), savunma sanayii alanında geliştirdiği önemli projeleri ile Türk Silahlı Kuvvetlerine hizmet etmeye devam ediyor.

Milli imkanlarla üretilen ve testleri devam eden 'Kanatlı Güdüm Kiti', mevcut MK83 ve MK82 bombalarının menzilini 100 km'ye kadar çıkaracak.

TÜBİTAK-SAGE ile ASELSAN arasından imzalanan sözleşme kapsamında, TÜBİTAK SAGE güdüm kitlerinin geliştirilmesini üstlenecek.


Testlerin tamamlanmasından sonra Türk ordusunun envanterine girecek ve gücüne güç katacak.

Kanatlı Güdüm Kiti (KGK), MK-83 ve MK-82 genel maksat bombalarını havadan karaya uzun menzilli akıllı mühimmatlara çeviren kanatlı bir güdüm kiti.

Böylece bombalara, karda kışta her türlü hava koşulunda, 100 km’nin üzerinde bir mesafeden atıldığında hassas vuruş yeteneği kazandırılıyor.

Bu da uçakların tehlikeli bölgeye yaklaşmadan, güvenli bir şekilde görevlerini tamamlamalarını sağlıyor. Yani 'Kanatlı Güdüm Kiti' düşman hava sahasına girmeden hedefleri imha edecek.

Milli Savunma Bakanlığı'nın konuya ilişkin açıklaması şu şekilde;

'Milli imkanlarla üretilen ve testleri devam eden 'Kanatlı Güdüm Kiti', mevcut MK83 ve MK82 bombalarının menzilini 100 km'ye kadar çıkaracak.'Fiziksel özellikler


Mk-82 ile birlikte

Boy: 2500 mm

Kanat Açıklığı: 2600 mm

Çap: 275 mm

Ağırlık: 300 kgMk-83 ile birlikte

Boy: 3200 mm

Kanat Açıklığı: 2600 mm

Çap: 355 mm

Ağırlık: 600 kg

Operasyonel özellikler


30.000 ft irtifa için 60 NM ve 10.000 ft irtifa için 20 NM menzil

10 m hassasiyetle yüksek hızda öldürücü vuruş

10o-80o arasında ayarlanabilir vuruş açısı

600 knot uçuş hız limiti

KKS/ANS ile yüksek hassasiyet

Güçlü yok edici etki

Etiketler:
Tepkiler:

Yorum Gönder

Yorumunuz Moderatör onayından sor yayımlanacaktır.

MARI themes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget