Gerçek Tarafsız Güçlü Haber

ABD'den şok eden 'Ramazan' kararı.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un, bakanlıktan gelen Ramazan etkinliği yapılması talebini reddettiği iddia edildi..ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, bu yıl bakanlıkta Ramazan etkinliği yapılmasını reddetti.
Reuters'ın haberine göre, yaklaşık 20 yıldır ABD Dışişleri Bakanlığı'nda yapılan Ramazan etkinliklerine Bakan Tillerson'dan veto geldi. 1999'dan bu yana göreve gelen her Cumhuriyetçi veya Demokrat bakan Ramazan ayında ya bir iftar yemeği vermiş yada Ramazan Bayramı resepsiyonu düzenlemişti.
20 YILDIR DÜZENLENEN BİR GELENEKTİ
ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan iki yetkili, Bakanlığın Dinler ve Küresel İlişkiler departmanında gelen Ramazan etkinliği talebinin Bakan Tillerson tarafından reddedildiğini söyledi.
Konuyla ilgili sorulara yanıt veren Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, "Halen Ramazan ayının sonunda gelen Ramazan Bayramı için seçeneklerimizi araştırıyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki ABD elçileri, Ramazan'ı kutlamaları için teşvik edildi." ifadelerini kullandı.
Bundan önceki yıllarda, Kongre üyeleri, Müslüman sivil toplum liderleri, Müslüman ülkelerin diplomatları ve üst düzey ABD'li yetkililer ABD Dışişleri Bakanlığı'nda yapılan Ramazan etkinliklerine katılıyordu..

Tepkiler:

Yorum Gönder

Yorumunuz Moderatör onayından sor yayımlanacaktır.

MARI themes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget