Gerçek Tarafsız Güçlü Haber

Dünkü görüşmeden anlıyoruz ki hala tam üyeliğimizi istiyorlar

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye ile AB ilişkilerinin geldiği son durumu değerlendirdi, Çavuşoğlu, 'Dünkü görüşmeden anlıyoruz ki hala tam üyeliğimizi istiyorlar' dedi.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Slovakya ziyaretinde Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Brüksel temaslarını değerlendirdi.

Çavuşoğlu, "Dünkü görüşmeden anlıyoruz ki hala tam üyeliğimizi istiyorlar" dedi ve şunları kaydetti;


'Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Avrupa Birliğinden beklentisi konusunda oldukça açıktı. Türkiye- Avrupa Birliği ilişkilerini nasıl gördüğümüzü çok net bir şekilde yol haritası konusunda oldukça açıktı. Bu sefer AB Parlamentosu yetkililerin daha olumlu olduğunu gördük. Dünkü görüşmeden anlıyoruz ki hala tam üyeliğimizi istiyorlar. Çifte standartlardan kaçınmalıyız görmek istediğimiz şey Türkiye'nin eş bir ortak olarak görülmesi. Türkiye'nin yapması gereken bir ev ödevi var ama o Avrupa Birliğinin de unutmaması gereken şey kendi ev ödevini bitirmesi gerektiği "

Kaynak:TRTHABER

Yorum Gönder

Yorumunuz Moderatör onayından sor yayımlanacaktır.

MARI themes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget