Gerçek Tarafsız Güçlü Haber

Muş'a 200 milyon liralık sosyal yardım ve hizmet desteği

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "2016 senesinde de Muş'a 200 milyon liralık bir sosyal yardım ve sosyal hizmette bulunduk." dedi.
Ziyaret ve çeşitli programlara katılmak üzere Muş'a gelen Bakan Kaya, havaalanında Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ve kurum amirlerince karşılandı.
Kaya, daha sonra geçen yıl şehit düşen Özel Harekat Polisi Yücel Kurtoğlu'nun Sungu beldesindeki ailesini ziyaret etti.
Türk bayraklarıyla donatılan evde şehidin ailesiyle bir süre görüşen Kaya, okunan duanın ardından Muş Valiliğine geçti.
Valilikte basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından Kaya, TEOG'da başarılı olan öğrencilere tablet hediye etti.
"Şehit aileleri bize emanet"
Kaya, ziyaretlerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, şehit ailelerinin kendilerine emanet olduğunu belirterek, "Şehitlerimizin geride bıraktığı emanetlerine sahip çıkmak bizim boynumuzun borcu. Onların hayır dualarını aldık ve her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade ettik." diye konuştu.
Valilik ziyaretinde TEOG sınavında başarılı olan çocuklarla bir araya geldiklerini anlatan Bakan Kaya, onlarla bir kez daha gurur duyduğunu ifade etti.
"Muş'a 200 milyon liralık sosyal yardım ve hizmet"
Bakanlık olarak sosyal politikalar ve yardımlarla, çocukların, kadınların, yaşlıların, engellilerin her zaman yanında olduklarına işaret eden Kaya, şöyle konuştu:
"2016 senesinde de Muş'a 200 milyon liralık bir sosyal yardım ve sosyal hizmette bulunduk. Bundan sonra da yardımlarımız, hizmetlerimiz artarak devam edecek. Muş merkez ve Malazgirt'te şuan hizmet veren sosyal hizmet merkezlerimiz var. Ama önümüzde çok yakın dönemde Bulanık, Varto ve Hasköy'de sosyal hizmet merkezlerimiz hizmet vermeye başlayacak. Bir de Hasköy'de Engelsiz Yaşam Merkezi yapıyoruz. 72 engelli vatandaşımızın barınacağı merkezimiz yakın zamanda inşallah hizmete açılacak. Çalışmalarımız başladı ve orada da 72 Muşlu vatandaşımız faydalanacak. Aynı zamanda da 56 kişi istihdam edilecek."
Kaynak:TRTHABER

Yorum Gönder

Yorumunuz Moderatör onayından sor yayımlanacaktır.

MARI themes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget