Gerçek Tarafsız Güçlü Haber

Önce parti sonra kabine...

O kadar yoğun sorulara muhatap oluyoruz ki... Varsa yoksa kabine değişikliği...
Kuşkusuz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişin gerektirdiği uyum düzenlemeleri ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanlığı'na seçilmesi sonrası kabinede değişiklik yaşanması kaçınılmaz.
Ama şu veya bu kadar ismin değişmesi ile resmin hemen değişmesini beklemek abartılı olur. Neden?
Çünkü... Erdoğan'ın siyaset yapma tarzını bilenler, parti teşkilatına ve genel merkez yönetimine ne kadar önem verdiğini hiç akıldan çıkarmazlar.
Cumhurbaşkanı'nın partisinin başına dönmesini sembolik bir hamle gibi görenler yanılıyor. AK Parti hükümetleri, şimdiye kadar güçlü ve etkili parti tabanı üzerinde yükselen binalar oldular. Partiyi ve teşkilatları yeni sisteme göre düzenleme gereği ile kabinedeki revizyonu birlikte okumak gerek. Teşkilat iyi çalışmazsa, teşkilat halkın nabzını doğru yansıtmazsa, teşkilat geniş kitleleri ikna edemezse, kırmızı plakaların rüzgârı ile seçim kazanmanın mümkün olmadığını, AK Parti yakın tarihindeki seçimlerde tecrübe etti zaten.
Yani... Teşkilat işini ciddi bir başlık olarak ele almak ve oradaki inceliklere göre, gelecek tasavvurunda bulunmak gerek.
Kaynak: Milliyet
Okan Müderrisoğlu

Yorum Gönder

Yorumunuz Moderatör onayından sor yayımlanacaktır.

MARI themes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget