Gerçek Tarafsız Güçlü Haber

Özakça ve Gülmen'in DHKP-C ile organik bağı var

İçişleri Bakanı Soylu, KHK'larla görevlerinden ihraç edilen öğretmen Özakça ve akademisyen Gülmen'in terör örgütü DHKP-C ile organik bağı bulunduğunu söyledi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, KHK'larla görevlerinden ihraç edilen öğretmen Semih Özakça ve akademisyen Nuriye Gülmen'in terör örgütü DHKP-C ile organik bağı bulunduğunu söyledi.
Bu ülkenin çocuklarının terörist olmak için okullara gitmediğini belirten Soylu sözlerini şöyle sürdürdü;
“Gerçek bir akademisyense bombalı ve silahlı eylem yapan bir terör örgütü adına basın açıklaması yaparken tutuklanabilir mi? Nuriye gülmen terör örgütü DHKPC’ye yapılan operasyonda örgütün açık alan yapılanması içinde olduğu gerekçesiyle hakkında arama kararı çıkıyor. Yakalanıyor tutuklanıyor ve Nisan 2015te salındıktan sonra örgüte yönelik operasyonda yeniden gözaltına alınıyor. 10 nisan 2015’te açığa alınıyor. Bu kişinin doğrudan DHKPC’yle organik bir bağlantısı söz konusu. 9 kasım 2016’da başlattığı eylem süresince de 25 kez gözaltına alınmış. Bu mu Akademisyen. Bir de öğretmen vardı. 2007'de bu kişinin silahlı terör örgütüne üye olma kamu malına zarar verme kemikleri kırılmasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama gibi 7 suçlarından dolayı cezai davası olduğunu niye kimse yazmıyor. Bu kariyer, çocuklarımız emanet ettiğimiz bir öğretmen için normal midir? Devletin böyle bir kişiyi memur yapması çocuklarımıza öğretmen yapmasını kimse tasvip etmez.
Kaynak:TRTHABER

Yorum Gönder

Yorumunuz Moderatör onayından sor yayımlanacaktır.

MARI themes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget