Gerçek Tarafsız Güçlü Haber

Ramazanda balık fiyatları düştü

Batı Karadeniz'de Ramazan ayının başlaması ile balık fiyatları düştü.

Karadeniz kıyılarından tutulan mezgit, istavrit ve levreğin fiyatı, ramazanın başlaması ile birlikte yüzde 30 oranında düşüş yaşanıyor.
Ramazan ayının ilk gününde balık fiyatları yaklaşık yüzde 20 ila 30 oranında düşerken tezgahlarda balık çeşitliliği de görülmeye başlandı.
Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, '11 Ayın Sultanı' olan Ramazan ayının bereketli geldiğini söyledi.
Kıyı balıkçılarının yüzünün güldüğünü ifade eden Karakaş, şöyle konuştu:
"Karadeniz kıyılarında balıkçılık hareketlenmeye başladı. Yeteri derecede balık mevcut. Ramazanın ilk gününde de balık fiyatlarında yüzde 20-30 arasında düşüş oldu. Bu vesile ile fiyatlar uygun orana düştü. Balıkçımız da vatandaş da mutlu diyebiliriz."
Ramazan boyunca fiyatlarda düşüş olmasını beklediklerini aktaran Karakaş, şunları kaydetti:
"Tezgahlarda balık fiyatlarında ramazan ayı boyunca düşüşler yaşanacaktır. Mesela barbun, çinekop gibi balıklarda ilk günden 5 lira gibi düşüşler oldu. Bu düşüşler devam edecek. Yaklaşık 1 ay boyunca vatandaşlarımız uygun fiyatlarla balık yiyebilecek. Balık yemek her zaman için faydalıdır ama ramazanda da balık tüketilmesini öneriyoruz. Balık, ramazan sofralarınızı süslemelidir."
Karakaş, ramazan ayı boyunca tezgahlarda ihtiyacı karşılayacak düzeyde balığın yer alacağını sözlerine ekledi

Kaynak:AA

Yorum Gönder

Yorumunuz Moderatör onayından sor yayımlanacaktır.

MARI themes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget